Cildi gençleştiren ve hızla yenileyen her türlü doğal yöntem cildin hızlı yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak isteyenler için araştırılıyor. Cildi gençleştirmek için uygulanan botoks ve dolgu ameliyatları, lazer teknikler, Fransız askısı ya da altın iğne yöntemlerine ek olarak gençlik aşısı uygulaması da bulunuyor.

Cilt üzerinde oluşan ince çizgiler sarkma ve çökme belirtilerini ortadan kaldıran gençlik aşısı yöntemi ağrısız ve acısız tekniklerle estetik bir görüntü sanıyor. Ergenlik dönemi ile birlikte başlayan ciltteki lekelenme belirtileri zamanla etkisini arttırabiliyor. Uzman dermatologlar eşliğinde uygulanabilen gençlik aşısı cildin yıpranmasını önleyerek koruyucu bir özellik taşıyor.

Gençlik Aşısı Nedir? Hangi Alanlara Uygulanır?

Tüm cilt tipine uygun olarak hazırlanabilen gençlik aşısı cilt dokusu üzerinde canlılık ve parlaklık kazandırıyor. Gençlik aşısı içerisinde cildin parlaklığını sağlayan saf halde hilaronik asit içeriyor. Bununla beraber pepttiler, aminoasitler, antioksidan ve vitaminlerde bulunuyor.

Halk arasında “gençlik iksiri” olarak anılan gençlik aşısı tüm yüz bölgesine uygulanabilir. Bölgesel olarak cilt gençleştirme etkisi dekolte, boyun alanı, göz altı, karın derisi, kol ve boyun bölgesi ve ellere de enjekte edilebilir.

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

İlerleyen yaş ile birlikte cildin kaybettiği kolajen dengesini yerine getiren ve kusursuz bir görüntü sağlayan gençlik aşısı peeling, mezoterapi ya da altın iğne gibi uygulamaları tamamlayıcı tedavi yöntemi olarak görülüyor. İki hafta ara ile en az iki en fazla dört seans olarak uygulanması tavsiye ediliyor.

Gençlik Aşısı Fiyat Bilgisi 2024

Gençlik aşısı fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilmek, cildin bu uygulamaya uygunluğunu öğretebilmek için hizmetin alınacağı sağlık birimi ile iletişime geçmek gerekiyor. Aşırı hassasiyet barındıran ciltlerde yan etkileri bulunabilen gençlik aşısının doktor kontrolünde uygulanması gerekiyor. Gençlik aşısı uygulaması ortalama yarım saatte tamamlanıyor. Bu uygulamayı yaptıran kişi gündelik hayatına hızla geri dönüş sağlayabiliyor.

Yorum Yapın