Noter onaylı tercüme bürosu olarak sunduğumuz çeviri hizmetlerinde fiyatlandırmalarımız farklı olabilmektedir. Tercüme fiyatları belirlemesinde çevirisi yapılacak olan belgenin niteliği dışında çeviri yapılacak dil, sayfa âdeti ve kelime ya da karakter sayısı etkili olmaktadır.

Noter Onaylı Tercüme Fiyatlarında Rakipsiz!

En ucuz tercüme fiyatları ile öne çıkan firmamız sizlere yeminli tercüme hizmetini kaliteli ve hızlı bir şekilde sunmayı vaat etmektedir. Ekibimiz içerisinde 50’yi aşkın dilde çeviri hizmeti verebilecek yetenekte yeminli tercümanlar yer almaktadır. Her bir belge aslına uygun bir şekilde tercüme edildiği gibi talep olması durumunda noter onaylı yeminli tercüme olarak sizlere iletilmektedir.

Noter Yeminli Tercüme Fiyatlarının Belirlenmesi

Yeminli tercüme ücretleri bizlere iletmiş olduğunuz belgenin özellikleri ile belirlenmektedir. Çevirisi yapılan belge hukuki tercüme ya da ticari tercüme kapsamında mı yer alıyor, belge toplam kaç sayfadan oluşuyor ve belgede çevirisi yapılacak kelime sayısı noter onaylı tercüme fiyatları belirlenmesi açısından önem teşkil etmektedir.

Tercüme Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Online yeminli tercüman hizmetimiz esnasında sizden çevirisinin yapılmasını istediğiniz belgeleri sistem aracılığı ile göndermeniz istenmektedir. Bize iletilen belgeler incelendikten sonra size tercüme fiyatları iletilecektir.

Yeminli tercüman ücretleri belirlenmesinde genel olarak 1000 karakter çeviri ücreti esas alınmaktadır. Noter onaylı tercüme fiyatları ise noter tasdiki her sayfaya alınacağı için ek olarak sayfa başına çeviri ücreti ile birlikte hesaplanır.

Kitap çeviri ücretleri hesaplamasında 1000 karakter çeviri ücreti üzerinden hesaplama yapılabildiği gibi kelime başına da yeminli tercüman ücretlendirmesi yapılabilmektedir. 1000 karakter kaç kelime diye merak edenler için ufak bir bilgilendirme yapmak gerekirse, ortalama 120-130 kelime 1000 karakter olmaktadır.

İngilizce Tercüme Fiyatları

Tercüme fiyatları belirlemesinde etkili olan seçeneklerden biride dil seçimidir. İngilizce tercüme fiyatlarının diğer dillere yapılacak olan çeviri fiyatlarından çok daha ekonomik fiyatlara sahip olabilmektedir.

Almanca Tercüme Fiyatları

Firmamız, İngilizce tercüme fiyatları gibi Almanca tercüme fiyatları içinde rekabetli fiyat politikası izlemektedir. En yaygın konuşulan diller arasında yer alan Almanca içinde gerek ticari tercüme, gerek hukuki tercüme gerekse de pasaport tercümesi gibi tüm çeviri işlemleriniz aslına uygun olacak şekilde tamamlanmaktadır.

2023 YILI ÇEVİRİ ÜCRETLERİ ve FİYATLARI

DİLLERFİYAT
Afganca75,00 TL
Almanca38,00 TL
Arapça44,00 TL
Arnavutça60,00 TL
Azerice45,00 TL
Boşnakça65,00 TL
Bulgarca45,00 TL
Çekce85,00 TL
Çince78,00 TL
Danca75,00 TL
Ermenice125,00 TL
Farsça44,00 TL
Felemenkçe50,00 TL
Fransızca40,00 TL
Gürcüce65,00 TL
Hırvatça65,00 TL
İbranice125,00 TL
İngilizce30,00 TL
İspanyolca58,00 TL
İsveçce60,00 TL
İtalyanca52,00 TL
Japonca90,00 TL
Kazakça65,00 TL
Kırgızca52,00 TL
Korece90,00 TL
Kürtçe70,00 TL
Lehçe75,00 TL
Litvanyaca80,00 TL
Makedonca65,00 TL
Macarca75,00 TL
Moldovca56,00 TL
Osmanlıca80,00 TL
Özbekçe58,00 TL
Portekizce65,00 TL
Romence56,00 TL
Rusça42,00 TL
Sırpça65,00 TL
Slovakça92,00 TL
Slovence85,00 TL
Türkmence58,00 TL
Ukraynaca50,00 TL
Yunanca70,00 TL

*** Diğer diller için lütfen bilgi alınız…

*** Belirtilen tutarlar her bir 1.000 karakter için birim fiyattır.

*** Fiyatlarımızda %18 KDV hariçtir.

 

*** Yukarıda belirtilen tercüme fiyatlarımız / çeviri fiyatlarımız serbest metin fiyatlarımızdır. Yeminli tercüme fiyatlarımız için lütfen alınız…

*** 25 sayfa (25.000 boşluksuz karakter sayısı ve üzerinde) projelerinizde indirim uygulanmaktadır.

*** Öğrencilere indirim uygulanmaktadır. Lütfen bilgi alınız…

*** İndirimli fiyatlarımız ve ödeme şekillerimiz için lütfen kurumsal müşteri temsilcilerimizden bilgi alınız…

*** Çevirisini talep ettiğiniz bütün projeleriniz için, satış departmanımız tarafından net karakter sayısı – toplam tutar – var ise indirimli tutar – ödeme şekilleri – teslimat süresi – siparişiniz halinde şirketimizden alacağınız standart hizmetlerimiz ve detaylı bilgi olarak kurumsal teklif düzenlenerek size iletilmektedir.

*** Fiyat listemiz 01.11.2023 tarihine kadar geçerlidir.

  • Projeleriniz için teslimat süreleri, iş yoğunluğumuza, işinizin içeriğine ve hacmine bağlı olarak değişmektedir. Bu nedenle, termin ancak işiniz görülerek incelendikten sonra verilebilmektedir.
  • Çeviri hizmetlerimizde EN 15038 Çeviri Hizmetleri Standartları ve prosesleri uygulanmaktadır.

Bazı Dillerde Tercüme – Çeviri Fiyatları ve Hesaplamaları :

İngilizce Çeviri Fiyatları / Ücretleri

Çoğu dilde olduğu gibi, içeriğin dil yönü veya yönü ne olursa olsun, metinde boşluksuz 1.000 karakter için bir birim fiyat oluşturularak hesaplanır. İngilizce’ den Türkçe ‘ye veya Türkçe’ den İngilizce ‘ye birim fiyatımız 25 TL + KDV’dir. 1.000 karakter uzunluğundaki metninizin Türkçe veya İngilizce olarak tam maliyeti olacaktır. İngilizce tercüme asgari tutarımız 80 TL + KDV’dir. Yeminli tercümesi istenilen belgeleriniz için de asgari tercüme tutarımız İngilizce dili için 90 TL + KDV ‘den başlamakta ve belgenizin içeriği, hacmi ve dil yönüne bağlı olarak fiyatlar değişmektedir. Düz metin çevirilerinde 25 sayfa ve üzeri için indirim uygulanmaktadır.

Almanca Çeviri Fiyatları / Ücretleri

Kural olarak, Almanca’dan Türkçe’ye veya Türkçe’den Almanca’ya çevirilerde 1.000 karakter başına 28 Türk Lirası artı KDV geçirilerek belirlenir. İçeriğinizin toplam maliyeti ile metninizdeki boşluksuz 1000 karakter arasındaki fark hesaplanabilir veya bizlere iletmeniz durumunda sizlere çok kısa sürede hesaplayarak iletebiliriz. Almanca tercüme asgari  tutarımız 85 TL + KDV’dir. Yeminli tercümesi istenilen belgeleriniz için de asgari tercüme tutarımız Almanca dili için 95 TL + KDV ‘den başlamakta ve belgenizin içeriği, hacmi ve dil yönüne bağlı olarak fiyatlar değişmektedir. Düz metin çevirilerinde 25 sayfa ve üzeri için indirim uygulanmaktadır.

Fransızca Çeviri Fiyatları / Ücretleri

Tüm dillerde olduğu gibi düz metin çevirilerinde içerik ve dil yönelimi ne olursa olsun boşluksuz 1.000 karakter için birim maliyet uygulanarak hesaplanır. Fransızca dilinden Türkçe dil yönüne veya Türkçe dilinden Fransızca dil yönüne birim fiyatımız 30 TL + KDV’dir. Belgenizin toplam boşluksuz 1.000 karakteri üzerinden metninizin yaklaşık toplam ücretini hesaplayabilirsiniz veya bizlere iletmeniz durumunda sizlere çok kısa sürede hesaplayarak iletebiliriz. Fransızca tercüme asgari  tutarımız 90 TL + KDV’dir. Yeminli tercümesi istenilen belgeleriniz için de asgari tercüme tutarımız Fransızca dili için 95 TL + KDV ‘den başlamakta ve belgenizin içeriği, hacmi ve dil yönüne bağlı olarak fiyatlar değişmektedir. Düz metin çevirilerinde 25 sayfa ve üzeri için indirim uygulanmaktadır.

Rusça Tercüme Fiyatları / Ücretleri

Tüm dillerde olduğu gibi, içerik ve dil akışı ne olursa olsun düz metin çevirilerinde birim fiyatın boşluksuz 1.000 karakter sayısına bölünmesiyle belirlenir. Rusça’dan Türkçe’ye veya Türkçe’den Rusça’ya birim fiyatımız 32 Türk Lirası + KDV’dir. Belgenizin boşluksuz toplam 1.000 karakter sayısına göre metninizin yaklaşık toplam fiyatını hesaplamanız mümkündür. Rusça tercüme asgari  tutarımız 90 TL + KDV’dir. Yemini tercümesi istenilen belgeleriniz için de asgari tercüme tutarımız Rusça dili için 95 TL + KDV den başlamakta ve belgenizin içeriği, hacmi ve dil yönüne bağlı olarak fiyatlar değişmektedir. Düz metin çevirilerinde 25 sayfa ve üzeri için indirim uygulanmaktadır.

Arapça Tercüme Fiyatları / Ücretleri

Konuya veya dile bağlı olarak, serbest metin çevirileri, içerik veya dil içeriğinden bağımsız olarak, boşluksuz 1.000 karakter olarak ücretlendirilir. Arapça dilinde birim fiyat 38 TL + KDV‘dir. 25 sayfa (25.000 karakter) üzeri metinlerinizde indirimli fiyat uygulanmaktadır. Arapça tercüme asgari  ücreti 95 TL + KDV ve yeminli tercüme işlemlerinizde kimlik, pasaport ve benzeri belgelerinizde geçerli olmak üzere Arapça yeminli tercüme asgari ücreti 100 TL + KDV ve diğer sayfa sayısı daha fazla ve hacimli belgeleriniz için de farklı ücretlendirilmektedir.

İtalyanca Tercüme Fiyatları / Ücretleri

Boşluksuz bir metinden metne metnin dakika başına fiyatı, içerik veya dil ne olursa olsun 1.000 karakterdir. İtalyanca’da ikinci seviye maliyeti 36 TL + KDV’dir. Metninizin hem ilk hem de 25.000’den fazla karakteri için indirimli fiyatlandırma uygulanır. İtalyanca tercüme asgari  ücreti 95 TL + KDV ve yeminli tercüme işlemlerinizde kimlik, pasaport ve benzeri belgelerinizde geçerli olmak üzere İtalyanca yeminli tercüme asgari ücreti 100 TL + KDV ve diğer sayfa sayısı daha fazla ve hacimli belgeleriniz için de farklı ücretlendirilmektedir.

İspanyolca Tercüme Fiyatları / Ücretleri

Serbest metin çevirisinde, metinler arasındaki konu veya dil fark etmeksizin, satır başına 1.000 karakter, İspanyolca’ya çevrilmiş veya sabit 40 TL+KDV ücretlendirilir. Belgeleriniz 25 sayfayı aşarsa indirimli fiyat uygulanır. İspanyolca tercüme asgari  ücreti 95 TL + KDV ve yeminli tercüme işlemlerinizde kimlik, pasaport ve benzeri belgelerinizde geçerli olmak üzere İspanyolca yeminli tercüme asgari ücreti 100 TL + KDV ve diğer sayfa sayısı daha fazla ve hacimli belgeleriniz için de farklı ücretlendirilmektedir.

 Pasaport Tercüme – Çeviri Fiyatları

Tüm pasaport tercüme ücretleri, ülkeden bağımsız olarak iki ila beş Türk Lirası (yaklaşık 90 TL) + KDV arasındadır. Sözde doğrulama hizmetiniz aynı gün tamamlanır ve ücretsiz teslimat hizmetimizle size teslim edilir.
  • Projeleriniz için teslimat süreleri, iş yoğunluğumuza, işinizin içeriğine ve hacmine bağlı olarak değişmektedir. Bu nedenle, termin ancak işiniz görülüp üzerinde gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra verilebilmektedir.
  • Çeviri hizmetlerimizde EN 15038 Çeviri Hizmetleri Standartları ve prosesleri uygulanmaktadır.

Yorum Yapın