Dünyanın en çok konuşulan dillerinden biri olan Çince, Çin’in ekonomik anlamda gelişmiş bir ülke olmasından ve kalabalık nüfusundan kaynaklı olarak gelişim gösterme kapasitesine sahip bir dildir. Dünya üzerinde 1 milyardan fazla insan Çince ve lehçelerini konuşmaktadır.

Çince aslında Çin coğrafyasında konuşulan tüm dillerin ve lehçelerin bütününü ifade eder. Bu coğrafyada en fazla konuşulan lehçe Mandarin’dir. Mandarin yaklaşık 850 milyon insan tarafından konuşulur. Tüm eğitim sistemi bu dili genişletmek üzerine kurulmuştur.

Karakterler üzerinden yazılan Çince hece ve bazende kelime karakterleri yazıya aktarılmaktadır. Bu noktada karakter bilgisi oldukça önemlidir. Yaklaşık 2.000 fazla karakter bilgisine sahip olduğunuzda ortalama bir Çince konuşmuş olmaktasınız.

Noter Onaylı Tercüme Bürosu olarak tüm Çince lehçelerinde uzmanlaşmış kadromuz ile sizlere dünyanın her yerinde Çince tercüme hizmetleri sağlamaktayız. Üstelik uygun fiyatlı hizmetler sunarken kaliteli sonuçlar ile ön plana çıkıyoruz.

Çince Yerelleştirme

Çince yaygın kullanımı olan 9 tane lehçeye sahiptir. Fakat yüzlerceye sahip bir dildir. Özellikle Mandarin Çince üzerine en etkili lehçedir. Mandarin’in yanı sıra Wu, Yue, Min, Jin, Xiang, Hakka, Gran, Pinghua gibi lehçeler yaygın olarak konuşulmaktadır.

Wu lehçesi 90 milyondan fazla insan tarafından konuşulur. Shangay ve civarında oldukça yaygındır. Min lehçesi Tayvan dolaylarında 58 milyon kişi tarafından konuşulur.

Her bölgeye göre konuşulan lehçenin değişmesinden kaynaklı olarak Çince yerelleştirme çalışmaları ön plana çıkmaktadır. Noter Onaylı Tercüme Bürosu olarak tüm lehçelerde anadili bulunan uzman tercümanları sizin için tercüme ekibine dahil ediyor ve bu çalışmalar ile dili kusursuz bir biçimde kullanmanızı sağlıyoruz.

Çince web sitesi yerelleştirmeleri, oyun yerelleştirmeleri, yazılım yerelleştirmeleri hatta transreation işlemleri ile milyonlarca insana sağlıklı bir biçimde hitap etmenizi sağlıyoruz.

Unutmayın yerelleştirme çalışmaları markaların değerlerini korur ve yerel firmalar gibi algılanmanın önünü açar olası tercüme hatalarından kaçınmanızı sağlar. Yerel dilde en doğru kelimelerin belirlenip yazıya aktarıldığı Çince yerelleştirme hizmetlerimiz ile tercüme sektörüne yeni bir bakış açısı getirdik.

Çin pazarına açılmadan ve Çin’den gelen misafirlerinizi karşılamadan önce uzman tercümanlarımızdan teklifler almak isterseniz bize 7/24 telefon mail ve canlı destek hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Hız
Terminolojiye hakim uzman tercümanlar ile oluşturduğumuz ekipler yüksek hızlı çeviri sürelerine ulaşmaktadırlar.
Yüksek Kalite
Anadili Mandarin, Wu gibi Çince lehçeleri olan tercümanlar ile yüksek doğruluk oranlı sonuçları sunuyoruz.
7/24 İletişim
Çin ve Dünya geneline yayılmış müşterilerimiz ve acil isteklerinize karşılık verebilmek için 7/24 açığız.
Uygun Fiyatlar
Hız ve yüksek kalitenin yanında uygun fiyatlar sunuyoruz. İstediğiniz zaman bize ulaşıp teklif alabilirsiniz.

Çince Sektör Bakış Açısı

Noter Onaylı Tercüme Bürosu olarak bize gönderdiğiniz tüm belgelerin sizin için ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bu yüzden sektör bakış açıları ile en doğru tercümanların belirlenmesinde sistematik çalışmalar yürütmekteyiz.

Havacılıktan enerji ve sağlık sektörüne kadar tüm sektörlerde uzmanlaşmış tercüman kadromuz ile yüksek doğruluk oranlı ve hızlı çevirilere imza atıyoruz.
Hukuki, tıbbi, akademik, teknik, edebi tüm terminolojilerde profesyonel tercüme hizmetleri almak için bize 7/24 dünyanın her yerinden ulaşabilirsiniz.

Çince Sözlü Tercüme Hizmetleri

Yazılı tercümelerin yanı sıra sözlü tercüme hizmetleri de sunuyoruz. Çinden gelen misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlamak istediğinizde refakat, ardıl, simultane ve fısıltı gibi anlık çeviri hizmetleri ile Çince lehçelerinde uzmanlaşmış deneyimli tercümanlar ile buluşmanızı sağlıyoruz.

2005 yılından beri konferanslar, eğitim seminerleri, paneller, iş yemekleri ve toplantılar da dahil olmak Çince’nin konuşulduğu yüzlerce farklı organizasyon için sözlü tercüme hizmetleri sağladık. Önemli uluslararası kuruluşlar sözlü tercüme hizmetlerinde Noter Onaylı Tercüme Bürosu’na güvenmektedir.

Yorum Yapın