Pasaport tercüme yabancı resmi makamlara sunulmak üzere pasaportun gerçekliğini ispatlamak için yapılır. Pasaport yeminli tercümanlarımız tarafından çevrildikten sonra noter onaylı işlem gerektirir. Bu işlemde pasaport sadece yeminli tercüman tarafından çevrilip onaylanıp kaşelenmelidir.

Yeminli tercüme bürosu olarak hizmet sunan firmamızda çalışan tercümanlarımız istenilen dilde çeviri hizmetini en hızlı şekilde hazırlayabilecek tecrübeye sahiptirler.

Onaylanmış Pasaportun tercümesi genellikle şu konularda istenir;

  • Çocuk doğum belgesi onaylanması durumunda,
  • Başka ülke vatandaşlarının Türkiye dışında vekalet vermesi durumlarında;
  • Çocuklar için ebeveyn izin belgesi (muvaffakatname) gerektiren durumlarda,
  • Yabancı vatandaşlığa sahip kişilerin Türkiye’de okul kaydı, noter işlemleri, kiralama ve nakil işlemleri, banka hesap açtırma gibi resmi işlemlerinde,
  • Resmi kurum çalışanlarının turizm veya iş amaçlı yurt dışı çıkışları için pasaportun tercümesi istenebilir.

Pasaport Nasıl Tercüme Edilir?

Pasaport Tercüme genel olarak global dil İngilizceye çevrilir. Kişinin kimlik bilgilerinin yer aldığı sayfa genel olarak İngilizcedir. Ancak bazı ülke pasaportlarında tüm bilgiler İngilizce yazılmamış olup, çoğunlukla ülkenin resmi dili kullanılmıştır. Çevirisi istenen tüm dillerde firmamız yeminli tercümanları, pasaportunuzu nitelikli biçimde çevirme ve onaylama hizmeti vermektedirler.

Pasaport Tercüme İşlemi Ne Kadar Sürer?

Pasaport tercüme işlemleri söz konusu dile göre değişkenlik kazanabilir. Genel olarak tüm diller 1 gün içinde tercümanlarımız tarafından, müşterilerimizin istediği sürede hazırlanır. Firmamız kaliteli ve hızlı hizmet etmek konusunda, yeterli yeminli tercüman çalışan sayısına ve profesyonelliğe sahiptir. Noter tasdiki ve yeminli tercüman hizmetini beraber talep etmeniz durumunda işlemleriniz daha hızlı tamamlanacaktır.

Noter Onaylı Pasaport Tercümesi Ücreti İçin Ne Kadar Ödenir?

Noter onaylı tercüme işlemleri için öncelikle çevirisi yapılan sayfanın yeminli tercüman tarafından yapılmış olması gerekir. Tercümeyi yapan yeminli tercümanın, yemin ettiği noterliklerde çevrilen metin noter tasdikli olabilir. Yeminli tercüman ücreti ve noter tasdik ücreti birbirinden farklıdır. Noter tasdik ücreti yüksek ücretlendirmeye sahiptir.

Pasaportun tercümesinde noter tasdiki, apostil onayı ve dış işleri bakanlığı tarafından yapılan onaylar istenebilmektedir. Her bir kurum işlem ücretini sayfa adedi üzerinden belirler. Noter tasdikli pasaport tercüme işleminde noter ücreti ayrı hesaplanır. Firmamız en hızlı ve kaliteli hizmeti istediğiniz dilde sağlayabilecek tecrübeye sahiptir. Memnuniyetiniz en büyük kazanç hedefimizdir.

Yorum Yapın