Ticari çeviri olarak da isimlendirilen ve firmamızın sıklıkla sunduğu hizmetlerden biri olan Ticari tercüme işleminde mesleki bilgi ve deneyim oldukça önemlidir. Bu hususta titiz bir çalışma gerçekleştiren firmamızda ticari tercüme kapasitesine sahip 50’ den fazla dilde çeviri yapabilecek yetenekli yeminli tercümanlar görev almaktadır.

Ticari Tercüme Nedir?

Firmaların uluslararası faaliyetlerinde ortaya çıkan belgelerin çeşitli dillerde ticari çeviri işlemi yapılması zorunludur. İngilizce ticari tercüme işlemi sıklıkla yaptığımız bir işlem olmakla birlikte özellikle ticari tercüme ne demek, nasıl yapılır gibi sorulara gerek duymayacak kapasitede deneyimli yeminli tercümanlarımız görev yapmaktadır.

Ticari Tercümeyle Size Sunduklarımız

Yeminli tercümanlarımızın sunduğu online çeviri hizmetimiz ile ticari tercüme İzmir, İstanbul, Bursa ya da Ankara gibi illerimizden yoğun talep görmektedir. Almanca ticari tercüme ya da İngilizce ticari tercüme dışında son dönemlerde Rusça ticari çeviri hizmetimizde oldukça revaçtadır.

Ticari tercümenin istediği mesleki yeterliliğe ve deneyime sahip yeminli tercümanlarımız tarafından kısa süre içerisinde evraklarınızın çeviri işlemlerinizi yaptırma olanağını sizlere sunmaktayız. Ticari tercüme hizmetimiz içerisinde çevirisini yaptığımız belgeler;

  • Uluslararası anlaşmalar konu olan sözleşme metinlerinin ticari tercüme işlemi firmamız tarafından yapılmaktadır.
  • Yurtdışına yapılan satışlar sonrası oluşan faturalar, gümrük evrakları ticari tercüme ile tercüme edilmelidir.
  • Firmaların mali raporları çerçevesinde ortaya çıkan bilanço, gelir tablosu ya da nakit akım tablosu gibi faaliyet raporlarının ticari tercüme ile istenen dile çevirisi firmamızın yetkin yeminli tercümanları tarafından yapılmaktadır.

Ticari Tercüme Ücretleri

Ticari tercüme ücretleri belirlenirken bize iletilen belgenin önem derecesi fiyat belirlemesinde etkili olmaktadır. Ancak çoğu zaman karşılaştığımız ticari tercüme için 1000 karakter kaç TL gibi sorular için somut bir yanıt vermemiz ne yazık ki mümkün olmamaktadır. Zira fiyatlandırma 1000 karakter üzerinden yapılabildiği gibi sayfa başı çeviri ücreti şeklinde de hesaplanabilmektedir.

Ticari çeviri ücreti hakkında bilgi almak için çevirisinin yapılmasını istediğiniz evrakları mail ile bize iletmenizi rica ederiz. Çok uzun yıllardır noter onaylı yeminli tercüme bürosu olarak hizmet veren firmamızın size en iyi ve ekonomik ticari tercüme fiyatı sunacağından emin olabilirsiniz.

Yorum Yapın