Hırvatistan Balkanların Akdeniz ile buluştuğu köklü tarihi olan bir Avrupa ülkesidir. 4 Milyondan fazla insan Hırvatistan bayrağı altında yaşamaktadır. Hırvatistan gelişmiş ekonomisinin yanında okur yazar oranın en yüksek olduğu ülkelerden biridir. Sağlık ve eğitim alanında da Avrupa’nın önde gelen ülkelerindendir. Hırvatistan aynı zamanda bir Avrupa Birliği ülkesidir.

Hırvatistan ile ticari ilişkilerimiz beklentilerin altındadır. İki ülke arasında ithal ve ihraç edilen ürünler arasında makineler, taşıtlar, elektrikli cihazlar, kimyasallar ve tekstil ürünleri bulunmaktadır. İki ülke arasındaki genel ticaret durumuna buradan bakabilirsiniz.

Hırvatistan’ın resmi dili Hırvatçadır. Hırvatça Hint-Avrupa Dil Ailesinin Sırp-Hırvatça koluna mensuptur. Hırvatça aynı zamanda Avrupa Birliği’nin resmi dillerindendir. Dünya üzerinde yaklaşık 5 buçuk milyon insan tarafından konuşulmaktadır.

Hırvatça Sırpça ve Boşnakça ile büyük benzerlikler göstermektedir. Hatta bu diller arasındaki farklar Yugoslavya’nın dağılmasından sonra ortaya çıkmaya başlamıştır.

Hırvatça ’da Türkçe ’den geçen binin üzerinde kelime vardır. Bu açıdan konuşma esnasında kulağınıza tanıdık kelimelerin ilişmesi normaldir. Bu kelimeler genellikle yiyecek ve içecek adlarıdır.

Noter Onaylı Tercüme Bürosu olarak Hırvatça tercüme hizmetlerini ana dili Hırvatça olan tercümanlar tarafından gerçekleştirmekteyiz. 7/24 bize ulaşıp teklif isteyebilirsiniz.

Üstün Tercüme Kalitesi

Anadili Hırvatça olan tercüman kadromuz ve deneyimli editörlerimiz ile daima kaliteli tercümeleri sunmak için çalışıyoruz.

Hızlı Tercüme

Proje koordinatörlerimiz en hızlı şekilde organize olarak projelerinizin istenilen zamana teslim edilmesini sağlamaktadır.

Cazip Tercüme Fiyatları

Hırvatça tercümelerde uyguladığımız fiyat politikası sayesinde en uygun çeviri hizmetlerini sunuyoruz.

7 Gün 24 Saat Teknik Destek

Devam eden projelerinizin hangi aşamalarda olduğunu öğrenmek ve teklif almak için bize istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Hırvatça Sözlü Tercüme Hizmetleri

Hırvatistan’dan gelen misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlamak uluslararası organizasyonlar düzenlemek istiyorsanız Noter Onaylı Tercüme Bürosu Hırvatça sözlü tercüman kadrosunun deneyimlerinden yararlanabilirsiniz.

Simultane, ardıl, konferans, kulaktan kulağa gibi birçok sözlü tercüme türünde uzun yıllardır hizmet vermekteyiz. Simultane tercümelerde en kaliteli ekipmanlar ile herhangi bir aksaklık yaşanmadan düzenleyeceğiniz organizasyonlara katılım sağlıyoruz.

Uygun fiyatlı Hırvatça sözlü tercüme hizmetleri için bize istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Hırvatça Tercümelerde Sektör Uzmanlıkları

Noter Onaylı Tercüme Bürosu olarak iş dünyasında yurt dışında atacağınız tüm adımlar için oldukça titiz çalışmalar yürütüyoruz. Bu yüzden iş kollarına göre uzmanlaşmış tercümanlar ile çalışmaktayız.

Havacılık, enerji, gıda sektörü, turizm sektörü gibi onlarca sektörde uzmanlaşmış tercümanlar ile teknik terimler barındıran dosyalarınızın çevirilerini gerçekleştiriyoruz.

Yorum Yapın